Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Penzion U zámku naleznete v centru malebné vesničky Horní Maršov.
K dispozici vyhřívaný bazén.
Obědy a večeře dle domluvy a výběru jídel nejen z domácí kuchyně.
K dispozici máte vířivku pro romantické večery.
Penzion U zámku nabízí spousty sportovních vyžití.

Telefon: +420 773 025 411

e-mail: santec@seznam.cz

Get Adobe Flash player

Tipy na letní výlet v Krkonoších a okolí 

 

Bojíte se, že si dovolenou v Krkonoších neužijete? Že nebudete vědět, co dělat? Nabízíme vám jen několik z nepřeberného množství tipů na výlet, abyste si byli jisti, že ani za čtrnáct dní jich nezvládnete objet víc než jednu desetinu. Okolí Krkonoš totiž nabízí celou řadu výjimečných cílů, přičemž některé uvedené objekty jsou evropskými unikáty.

 

Horní Maršov ( místo penzionu ) - Horské rekreační středisko Horní Maršov se nachází na severovýchodě Čech a tvoří vstupní bránu do Východních Krkonoš. Toto krásné městečko je malebně usazeno v údolí řeky Úpy při ústí Lysečinského potoka. Najdete jej mezi rušnými horskými středisky Jánské Lázně a Pec pod Sněžkou. Výhodná poloha dělá z Horního Maršova ideální místo pro krásné výlety do okolní přírody Krkonošského národního parku. V zimním období nabízí svým návštěvníkům spoustu možností pro zimní sporty a snadnou dostupnost velkých krkonošských středisek.

Oficiciální stránky: zde...

 

Lesní hrádek aichelburg ( 6 km / 7 minut  ) - Lesní hrádek Aichelburg postavil lesní personál panství Maršov jako památník Bertholda hraběte Aichelburga, který se zapsal jako dobrý hospodář a mecenáš východních Krkonoš. Celý titul majitele panství zněl Berthold Maria Johann Anton Franz Daniel, hrabě z a na Aichelburgu. Po jeho tragickém skonu 13. 5. 1861 cítili místní obyvatelé a zejména lesní úředníci potřebu uctít jeho památku postavením veřejného památníku.

 

Oficiciální stránky: zde...

 

Bobová dráha Mladé Buky ( 8 km / 10minut ) -přes 1,5 km dlouhá dráha je nejdelší v Krkonoších.V horních pasážích Vás uchvátí dokonalé výhledy na Východní Krkonoše. Tento typ bobové dráhy umožňuje celoroční provoz a provoz za nepříznivých podmínek. Děti do 8 let smí jet pouze v doprovodu osoby starší 12 let! Děti do 6 let jezdí ZDARMA!

 

Oficiciální stránky: zde...

 

Hrádeček ( 9 km / 11 minut ) - je nedaleká vesnice spojená s působením prezidenta Václava Havla. Ten zde vlastnil chaloupku, která se krčí symbolicky hned vedle zříceniny hradu Břecštejn. První zmínky o hradu jsou z roku 1336 s původním jménem Stein. Hrad vyrostl na strmé slepencové skalní kře a z tohoto důvodu nemohl být rozsáhlý. Prakticky nepřístupný byl na severozápadní straně, kde je skalní stěna téměř svislá. Na východě a jihovýchodě musel být hrad chráněn dvojím příkopem a valem. Po stránce fortifikační řadíme Břečtejn mezi hrady tzv. slezského typu, u nichž vlastní hrad včetně věže a obytných objektů tvoří jediný stavební celek uzavřený obvodovou zdí. Dnes z vlastního hradu zbývají vysoké obvodové zdi, jako vchod slouží bývalé sklepy.

 

Bobová dráha Pec pod Sněžkou ( 12 km / 13 minut ) 1 Krkonošská bobodá dráha dráha je dlouhá 900 m z toho je 700 m sjezdu. Na horní stanici Vás dopraví vlek - nebojte žádné nošení bobů nebude. No a pak dolů je to už jen o tom jak se bojíte. V některých místech jedete i 8 metrů nad zemí. Vůz může dosáhnout až 40 km rychlosti. Vozy jsou dvoumístné, takže nemáte problém se svými dětmi.

 

Oficiciální stránky: zde...

 

Dělostřelecká tvrz Stachelberg ( 14 km / 15 minut ) - Babí je součástí soustavy opevnění hranic Československa z let 1936 - 38, největší moderní tvrz v Čechách, muzeum čs. opevnění je otevřeno květen, červen a září v sobotu a v neděli, červenec - srpen denně kromě pondělí. Kolem Babí a Stachelbergu vás vede méně náročná cyklostezka na trase Penzion Krkonoše - Žacléř.

 

Oficiciální stránky: zde...

 

Žacléř ( 20 km / 21 minut ) - Městské muzeum na náměstí má stálou expozici o historii a osobnostech regionu, dolování uhlí, národopisu a přírodních zajímavostech, součástí je i malá výstavní síň pro autorské výstavy, otevřeno je denně mimo pondělí 10-16 hodin. Cesta na kole vede malebnou krkonošskou přírodou - zdatnější cyklisté jistě zvolí náročnější trasu přes Rýchory a zastaví se i na Rýchorské boudě, pro rodinný výlet je ideální cyklostezka přes Prkenný důl.

 

Oficiciální stránky: zde...

 

Trutnov (15 km / 16 minut ) - Krakonošovo náměstí: v dolní části radnice postavená roku 1591, upravena do pseudogotického slohu roku 1862, řada renesančních, pozdě barokních a empírových domů spojených souvislým podloubím, kašna se sochou Krakonoše, barokní sloup Nejsvatější Trojice z r. 1704. Muzeum Podkrkonoší: ve Školní ulici u dominantního barokního kostela, pozdně empírová budova, trvalá expozice k prusko-rakouské bitvě roku 1866, Poklady minulosti z depozitáře muzea, denně mimo pondělí, 9 -12 a 13 -17 hodin. Městská galerie na Slovanském náměstí, v restaurovaném renesančním domě denně mimo neděle a pondělí 9.30-16.30, v sobotu do 15 hodin. Naučná stezka Den bitvy u Trutnova 27. 6. 1866 - v těsné blízkosti města došlo k bitvě při prusko - rakouské válce o nadvládu v budoucím sjednoceném Německu. Utkalo se tu 27. června v roce 1866 šedesát tisíc pěšáků, čtyři tisíce jezdců a dvacet pět dělostřeleckých baterií. V Trutnově c. k. rakouská armáda zvítězila, ale nezabránila celkové porážce v dalších bitvách ve východních Čechách o několik dní později. Bojištěm prochází naučná stezka Den bitvy u Trutnova. Začíná na Krakonošově náměstí, úvodní panel stojí u pamětní desky zasazené do historického dláždění. Přes městský park vede na vrch Šibeník k pomníku rakouského generála Ludvíka Gablenze. Klub vojenské historie od května do září každý víkend provází návštěvníky v dobových uniformách, v červenci a srpnu najdete průvodce u pomníku i o pracovních dnech kromě pondělí. V místě je malé občerstvení, otevírá se i kaple na Janském vrchu.

 

Oficiciální stránky: zde...

 

Hostinné ( 20 km / 21 minut ) - renesanční radnice se sochami dvou obrů Rolandů a Mariánský sloup na náměstí, v radnici muzeum s historickou expozicí města: selská světnice s malovaným nábytkem, dobové dokumenty z vývoje města a jednotlivých domů, obrazárna s motivy města, otevřeno je denně mimo pondělí. Galerie antického umění v klášterním, raně barokním kostele františkánů s odlitky antických soch a plastik z evropsky významné sbírky budované od 18. století při Karlově universitě v Praze. Jsou tu vystaveny i odlitky, jejichž originály jsou dnes ztraceny nebo pohřešovány. Otevřeno je od 1. 5. do 31.10. denně mimo pondělí 9 -12 a 13 -17 hodin. První srpnový víkend se v Hostinném koná Porcinkule, lidová slavnost a pouť s kulturním programem, jejímž častým hostem je populární hudební skupina Kryštof. I proto, že její frontman Richard Krajčo má nedaleko chalupu.

 

Oficiální stránky: zde...

 

Vrchlabí ( 23 km / 26 minut ) - zámek: přístupný vestibul s obrazy posledních ulovených medvědů v Krkonoších, zámecký park, k dispozici je tištěný průvodce. Krkonošské muzeum při Správě KRNAP- klášter: stálá ekologická expozice Kámen a život, národopisná Hory a lidé a jednotlivé výstavy, Tři historické domy: stálá krkonošská národopisná expozice, a autorské výstavy. Muzea jsou otevřena denně mimo pondělí 8 -17 hodin,KRNAP. Vyhlídkové lety z letiště Aeroklubu podle počasí v létě denně 9-17.30 hodin.

 

Oficiální stránky: zde...

 

ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ( 33 km / 32 minut ) - patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě, nejoblíbenější je pavilon Ptačí svět s volně létajícími tropickými ptáky. Je otevřena denně od 9 hodin po celý rok, safari je v provozu od 1.5. do 30.9. Atrakcí letních prázdnin je "Večerní safari" v době 19.30 - 21.30 hodin a také Safaribus, který během 4km trasy nabídne řadu unikátních pohledů i zasvěcený výklad o míjených zvířatech a jejich způsobu života. Otevírací doba: Vánoční ZOO prosinec - leden 9 -19 hodin, únor - duben a říjen - listopad 9-16 hodin, letní sezóna květen - září 9 -18 hodin.

 

Oficiální stránky:zde...

 

Adršpašsko-teplické skály ( 35 km / 39 minut ) - bizarní pískovcové skalní útvary Adršpašsko-teplických skal se dvěma skalními hrádky jsou přitažlivým cílem turistických výletů. Na tomto území se po ústupu křídového moře vlivem tektonické a erozní činnosti včetně větrání vytvořily v původně souvislé pískovcové tabuli dvě izolované skupiny skal – skalní města Adršpašské skály a Teplické skály navzájem od sebe oddělená hlubokou Vlčí roklí. Jsou výjimečná nejen svou geomorfologií, ale i výskytem řady chráněných živočichů a rostlin.

 

Oficiální stránky: zde...

 

Kuks ( 35 km / 31 minut ) - bývalý lázeňský komplex z počátku 18. století založený hrabětem F. A. Šporkem (zámek, divadlo, závodiště), dochoval se špitál s původní lékárnou (druhá nejstarší v Evropě) a kostel s hrobkou Šporků. Unikátní jsou dvě řady barokních soch od Matyáše Brauna - alegorické sochy Ctnosti a Neřesti. Otevřeno je denně mimo pondělí od května do srpna 9 -12 a 13 -17 hodin, v září 9-12 a 13-16 hodin. Nedaleko je Braunův soubor soch v přírodě v Novém lese nad Žírčem zvaný Betlém, podle ústředních reliéfních plastik vytesaných ve skalních stěnách.

 

Oficiální stránky: zde...

 

Další turistické cíle Vám rádi doporučíme během Vašeho pobytu dle Vašich preferencí.